PON - PET: 6:45 - 16:00

JEDILNIK

Od 4. 7. 2022 do 8. 7. 2022

ZAJTRK DOP. MALICA KOSILO POP. MALICA
PONEDELJEK Eko riž na eko mleku (M) Eko jabolko Špinačna juha, eko testenike (GP), omaka z eko paradižnik in baziliko, zeljna solata Marelica, makovka (GP, M, J, O)
TOREK Domači, eko rženi kruh (GR, GP), domači čičerikin namaz, rezina paprike, sadni čaj  Nektarina Cvetačna juha, pečeni piščančpji trakci z zelenjavo, eko riž, eko rdeča pesa Eko skuta z brusnicami in gozdnimi sadeži (M)
SREDA Domači eko črni kruh (GP), domači čokoladni namaz (M), eko mleko (M) Zelenjavni krožnik Bučkina juha z rdečo lečo, pečen ribji file v koruzni srajčki (R), pire krompir (M), zelena solata Banana
ČETRTEK Koruzni kosmiči (GP, O), eko jogurt (M) lubenica Minjonska juha (GP, J) puran v vrtnarski omaki, eko kus kus (GP), kumare v solati Eko jabolko, domači eko ajdov kruh z orehi (GP, O)
PETEK Domači eko ČRNI kruh (GP), domači tunin namaz s korenčkom in papriko (R), lipov čaj Banana Krompirjev golaž, jabolčni zavitek (GP, M, J) hruška. kreker (GP)

Oznake:    -  živilo iz ekološke pridelave .

- živilo lokalne pridelave

Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

CERTIFIKAT: BV-SVN-EKO-366

VeganFresh, Veganska restavracija, Gorenjska cesta 13, 1215 Medvode, Tel.: (01) 361 82 55 E-pošta: vrtci@veganfresh.si

• OPOMBA: Jedi,  ki vsebujejo alergene so zapisane s poudarjeno pisavo in označene s kratico, ki predstavlja vrsto alergena. Otrokom, ki nimajo prehranske preobčutljivosti, alergeni v živilih ne povzročajo nikakršnih težav, otrokom s prehransko preobčutljivostjo pripravljamo dietne obroke, v skladu z navodili pediatra. (Uredba EU št. 1169/2011 in Uredba o izvajanju 1169/2011 (Ur. list RS, št. 6/2014).
  • Navedba alergenov v skladu s prilogo II z Uredbo1169/2011: gluten – G (pšenica GP, rž GR, ječmen GJ, oves GO, pira GPi, kamut GK, mleko – M, jajca – J, ribe – R, arašidi – A, soja – S, oreščki (lešniki-L, ,orehi–O, mandeljni–Ma), gorčično seme – GS, sezamovo seme- SS, volčji bob – VB, zelena- Z, žveplov dioksid in sulfiti – ŽD, SU.
  • Obroki lahko vsebujejo vse alergene v sledovih.