PON - PET: 6:45 - 16:00

KOSILO

POP. MALICA

PONEDELJEK

Eko mleko (M), eko kus kus (GP)

Pomaranča

Kolerabična juha, piščanec v omaki z rdečo papriko in porom, eko riž, zelena solata

Eko jabolko, kifeljček  (GP,M,J)

Domači eko črni kruh (GP), rezina sira (M), bela kava na eko mleku (M, GP)

Hruška

Korenčkova juha, pečen ribji file (R), eko bulgur z zelenjavo (GB), zeljna solata s fižolom

Mandarina, kreker (GP)

Domači eko pirin kruh (GPi), domači liptaver namaz (M), zeliščni čaj

Eko jabolko

Brokoli juha, mesne kroglice iz eko junetine (J), pire krompir (M), paradižnikova omaka iz eko paradižnika, zelena solata

Banana

ČETRTEK

Domači eko črni kruh (GP), domača piščančja pašteta, rezina kisle kumarice, sadni čaj

Ananas

Bujta repa (GJ), domači eko črni kruh (GP), domači jabolčni zavitek z eko jabolki in eko skuto  (GP,M, J)

Eko jogurt (M), rižev vafelj

Domači eko rženi kruh (GP,GR), domači čokoladni namaz (M),  eko mleko (M)

Banana

Zelenjavna juha,  domača pizza Margerita (GP,M,J)

Kivi, eko žitna ploščica (GP,M)

Oznake:    -  živilo iz ekološke pridelave

živilo lokalne pridelave.

Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

CERTIFIKAT: BV-SVN-EKO-366

VeganFresh, Veganska restavracija, Gorenjska cesta 13, 1215 Medvode, Tel.: (01) 361 82 55 E-pošta: vrtci@veganfresh.si

• OPOMBA: Jedi,  ki vsebujejo alergene so zapisane s poudarjeno pisavo in označene s kratico, ki predstavlja vrsto alergena. Otrokom, ki nimajo prehranske preobčutljivosti, alergeni v živilih ne povzročajo nikakršnih težav, otrokom s prehransko preobčutljivostjo pripravljamo dietne obroke, v skladu z navodili pediatra. (Uredba EU št. 1169/2011 in Uredba o izvajanju 1169/2011 (Ur. list RS, št. 6/2014).
  • Navedba alergenov v skladu s prilogo II z Uredbo1169/2011: gluten – G (pšenica GP, rž GR, ječmen GJ, oves GO, pira GPi, kamut GK, mleko – M, jajca – J, ribe – R, arašidi – A, soja – S, oreščki (lešniki-L, ,orehi–O, mandeljni–Ma), gorčično seme – GS, sezamovo seme- SS, volčji bob – VB, zelena- Z, žveplov dioksid in sulfiti – ŽD, SU.
  • Obroki lahko vsebujejo vse alergene v sledovih.